Bateria Fullriver FFD200-12 200Ah 1300A 12V Ff
0 Review(s)
Fullriver
VAT included
Quantity
  Política de seguridad
(editar con el módulo de Información de seguridad y confianza para el cliente)
  Política de entrega
  Política de devolución
Fullriver
Buy your AGM Batt of Deep Cycle
In eurobateria.es we have the battery FULLRIVER FFD200-12 at the best price
Battery characteristics FULLRIVER FFD200-12 200Ah 1300A 12V:
Fullriver FFD200-12 200Ah 1300A 12V Ff
VOLTSAHCCADIMENSIONS
12V200Ah1300A530x209x239
Buy your battery at eurobateria©, the oldest battery sales website on the market
Prices without surprises with VAT and transport included (Peninsular Spain)
  • Fullriver FFD200-12
  • Starting Batteries Battery
  • FULLRIVER FF
  • FFD200-12
  • 12 V
  • 200Ah (c20)
  • 220 AHAh (c100)
  • 144 AHAh (c5)
  • 1300A
  • 530x209x239
FULLRIVER FFD200-12 200Ah 1300A 12V FF battery
The Battery FULLRIVER FFD200-12 200Ah 1300A 12V FF corresponds to the range of batteries FF of FULLRIVER, designed for less demanding applications such as navigation, recreational vehicles (RV), solar energy and energy support at an attractive price point.
  • Free of mantenimient
  • Spill -proof
  • 100% deep cycle
  • Extreme climates resistant
Find the right battery for your vehicle or device
Why choose a battery FULLRIVER?
Discover what FULLRIVER can offer
vertical_align_bottomDownload Technical Sheet Fullriver FFD200-12 200Ah 1300A 12V
Out of Stock
Data sheet
marca
modelo
FULLRIVER FF
voltios
12V
CCA (EN)
1300A
largo
530mm
ancho
209mm
alto
239mm
terminal
L Terminal
peso
55.70 Kg
tecnologia
AGM
Ah (c20)
200Ah
Ah (c5)
144Ah (c5)
Voltage
12V
Capacity
200Ah
Specific References
MPN
FFD200-12
Ex: Shipping and return policies, size guides, and other common questions.
  • Paste the label on a flat surface on the package
  • Make sure that both 1D and 2D barcodes are clearly visible
  • Ensure that the label is smooth and isn’t creased or wrinkled
  • Check for any tears, dents, holes or scratches
  • Pack your product tightly, with the right size packaging
  • Ensure both barcodes are on a flat surface of the package
SizeSMLXL
Men 7-10 10-13 13-15 15-17
Women 7-9 10-12 13-14 15-16
16 other products in the same category:
Reviews
Write your review
VOLTSAHCCADIMENSIONS
12V200Ah1300A530x209x239
  • Fullriver FFD200-12
  • Starting Batteries Battery
  • FFD200-12
  • 12 V
  • 200Ah (c20)
  • 220 AHAh (c100)
  • 144 AHAh (c5)
  • 1300A