Bateria Fullriver FFD100-12 100Ah 650A 12V Ff
0 Review(s)
Fullriver
VAT included
Quantity
  Política de seguridad
(editar con el módulo de Información de seguridad y confianza para el cliente)
  Política de entrega
  Política de devolución
Fullriver
Buy your AGM Batt of Deep Cycle
In eurobateria.es we have the battery FULLRIVER FFD100-12 at the best price
Battery characteristics FULLRIVER FFD100-12 100Ah 650A 12V:
Fullriver FFD100-12 100Ah 650A 12V Ff
VOLTSAHCCADIMENSIONS
12V100Ah650A307x169x236
Buy your battery at eurobateria©, the oldest battery sales website on the market
Prices without surprises with VAT and transport included (Peninsular Spain)
  • Fullriver FFD100-12
  • Starting Batteries Battery
  • FULLRIVER FF
  • FFD100-12
  • 12 V
  • 100Ah (c20)
  • 110 AHAh (c100)
  • 79 AHAh (c5)
  • 650A
  • 307x169x236
FULLRIVER FFD100-12 100Ah 650A 12V FF battery
The Battery FULLRIVER FFD100-12 100Ah 650A 12V FF corresponds to the range of batteries FF of FULLRIVER, designed for less demanding applications such as navigation, recreational vehicles (RV), solar energy and energy support at an attractive price point.
  • Free of mantenimient
  • Spill -proof
  • 100% deep cycle
  • Extreme climates resistant
Find the right battery for your vehicle or device
Why choose a battery FULLRIVER?
Discover what FULLRIVER can offer
vertical_align_bottomDownload Technical Sheet Fullriver FFD100-12 100Ah 650A 12V
Out of Stock
Data sheet
marca
modelo
FULLRIVER FF
voltios
12V
CCA (EN)
650A
largo
307mm
ancho
169mm
alto
236mm
terminal
M6
peso
27 Kg
tecnologia
AGM
Ah (c20)
100Ah
Ah (c5)
79Ah (c5)
Voltage
12V
Capacity
100Ah
Specific References
MPN
FFD100-12
Ex: Shipping and return policies, size guides, and other common questions.
  • Paste the label on a flat surface on the package
  • Make sure that both 1D and 2D barcodes are clearly visible
  • Ensure that the label is smooth and isn’t creased or wrinkled
  • Check for any tears, dents, holes or scratches
  • Pack your product tightly, with the right size packaging
  • Ensure both barcodes are on a flat surface of the package
SizeSMLXL
Men 7-10 10-13 13-15 15-17
Women 7-9 10-12 13-14 15-16
16 other products in the same category:
Reviews
Write your review
VOLTSAHCCADIMENSIONS
12V100Ah650A307x169x236
  • Fullriver FFD100-12
  • Starting Batteries Battery
  • FFD100-12
  • 12 V
  • 100Ah (c20)
  • 110 AHAh (c100)
  • 79 AHAh (c5)
  • 650A