Bateria Fullriver DC120-12A 120Ah 750A 12V Dc Series
0 Review(s)
Fullriver
VAT included
Quantity
  Política de seguridad
(editar con el módulo de Información de seguridad y confianza para el cliente)
  Política de entrega
  Política de devolución
Fullriver
Buy your AGM Batt of Deep Cycle
In eurobateria.es we have the battery FULLRIVER DC120-12A at the best price
Battery characteristics FULLRIVER DC120-12A 120Ah 750A 12V:
Fullriver DC120-12A 120Ah 750A 12V Dc Series
VOLTSAHCCADIMENSIONS
12V120Ah750A407x171x240
Buy your battery at eurobateria©, the oldest battery sales website on the market
Prices without surprises with VAT and transport included (Peninsular Spain)
  • Fullriver DC120-12A
  • Nautical Battery
  • DC Series
  • DC120-12A
  • 12 V
  • 120Ah (c20)
  • 132 AHAh (c100)
  • 98.5 AHAh (c5)
  • 750A
  • 407x171x240
FULLRIVER DC120-12A 120Ah 750A 12V DC Series battery
The Battery FULLRIVER DC120-12A 120Ah 750A 12V DC Series belongs to the Batteries range DC Series of FULLRIVER establishing the standard for AGM batteries in industrial applications in the market
Find the right battery for your vehicle or device
Why choose a battery FULLRIVER?
Discover what FULLRIVER can offer
vertical_align_bottomDownload Technical Sheet Fullriver DC120-12A 120Ah 750A 12V
Out of Stock
Data sheet
marca
modelo
DC Series
voltios
12V
CCA (EN)
750A
largo
407mm
ancho
171mm
alto
240mm
terminal
M8
peso
38.20 Kg
tecnologia
AGM
Ah (c20)
120Ah
Ah (c5)
98.50Ah (c5)
Voltage
12V
Capacity
120Ah
Specific References
MPN
DC120-12A
Ex: Shipping and return policies, size guides, and other common questions.
  • Paste the label on a flat surface on the package
  • Make sure that both 1D and 2D barcodes are clearly visible
  • Ensure that the label is smooth and isn’t creased or wrinkled
  • Check for any tears, dents, holes or scratches
  • Pack your product tightly, with the right size packaging
  • Ensure both barcodes are on a flat surface of the package
SizeSMLXL
Men 7-10 10-13 13-15 15-17
Women 7-9 10-12 13-14 15-16
16 other products in the same category:
Viewed products
Reviews
Write your review
VOLTSAHCCADIMENSIONS
12V120Ah750A407x171x240
  • Fullriver DC120-12A
  • Nautical Battery
  • DC120-12A
  • 12 V
  • 120Ah (c20)
  • 132 AHAh (c100)
  • 98.5 AHAh (c5)
  • 750A